בניית אתרים: עלויות ומחירים

Photo by Danielle MacInnes on Unsplash

בניית אתרים היא השירות החיוני והבסיסי ביותר שמשווק דיגיטלי ובעל עסקים שעושה שימוש בשיווק דיגיטלי צריך שיהיה נגיש וזמין לו בכל עת. בעבר בניית אתרים עוד הייתה מבוססת על קוד ונהוג היה לתכנת אתרים ממש מתחילת דרכם. היום כבר אין צורך בשפה מורכבת כדי להרים אתר לאוויר, בטח לא עם טכנולוגיית הקוד הפתוח שזמינה ונגישה היום לכולם.

בניית אתרים עושים כיום בעיקר עם וורדפרס והיא מאפשרת בעצם לבנות אתר מתוך תבניות קיימות ללא הצורך לתכנת אותן. למעשה מערכת הקוד הפתוח מאפשרת לכל אדם גם מי שאין לו שום ניסיון והיכרות עבר עם בניית אתרים לבנות אתר מאפס. כמובן שזה לא לגמרי לא דורש כלום, ולמרות שהתכנה בנויה בצורה מאד אינטואיטיבית המאפשרת, בסופו של דבר מדובר במערכת מורכבת עם הרבה מאד פונקציות, תוספים, עדכונים והתאמות  וזה עוד לפני שדיברנו על הצרכים של קידום האתר. 

כדאי לדעת שברחבי הרשת יש הרבה מאד קורסים, הדרכות, הכשרות ומדריכים שונים שילמדו אתכם כל דבר שאתם צריכים לדעת על בניית אתרים מהקטן ועד הגדול ביותר, לרבות דברים מהותיים ומרכזיים בקידום אתרים, אבל כמובן שהלמידה הזאת דורשת זמן והתנסות על מנת להצליח לפתח מיומנות ולייצר תוצר סופי שהוא מושלם, לכן אנשים רבים מעדיפים להעניק את המשימה של בניית אתרים לאנשי מקצוע מיומנים ומנוסים אשר יבטיחו שהתוצאה הסופית תהיה מדויקת ובהתאם למה שנדרש על פי התכנית השיווקית שלהם.

תכנון ואפיון האתר- השלב הראשון של בניית אתרים

בין אם אתם מחליטים לבנות את האתר שלכם לבד ולעבור את תהליך הלמידה ובניית המיומנות שלכם על האתר הפרטי שלכם ובין אם תחליטו לפנות לאנשי מקצוע שיעשו את העבודה עבורכם, השלבים הראשונים הם הנחת הבסיס לעתיד ולכן יש להם חשיבות גבוהה מאד. 

ראשית ולפני כל דבר אחר חשוב מאד לזכור שקידום אתרים מתחיל עוד לפני שבונים את האתר והוא צריך להיכנס כבר לשלב התכנון על מנת להפיק את מלוא התועלת מתהליכים אלו, לכן גם בשלבי התכנון והאפיון של האתר צריך לתכנן את קידום האתר עוד מההתחלה וגם את השירות הזה תספק לכם סוכנות בניית אתרים שתעניקו לה את המושכות לעשות את הפרויקט עבורכם, ממש כמו שאנחנו עושים כשאנחנו בונים בית ושוכרים את שירותיו של קבלן ועובדים מקצועיים על מנת להוציא לפועל את ההקמה.