ריבוי מחשבים בכל בית

שתף את המידע!

מחשבים

במציאות העכשווית כמעט בכל בית יש כמה מחשבים וגם טלפונים סלולריים לכל אחד מבני הבית כולל ילדים מעל גיל שש פחות או יותר שהוא הגיל שרוכשים עבורם טלפון נייד. ריבוי המחשבים יוצר התנהלות חדשה בבית שחלקה היא חיובית ומקצתה קצת פחות. לכן בשנים האחרונות מתמודדים ההורים כמעט בכל בית ובמיוחד באלו שיש בהם ילדים בגילאים שונים עם תופעת ריבוי מחשבים וההתנהגות של כל אחד מבני הבית בעקבות הסיטואציות האלו. ריבוי מחשבים מצריך חיבור איכותי לאינטרנט עם פס רחב, כך שכל אחד יוכל לגלוש ללא הפרעה זה לזה וללא מצבים של ניתוקים או עיכוב בהעלאת קבצים או תמונות.

ילדים שהם מעל גיל שש המבקרים בבית הספר, אוהבים מאד לשחק משחקי מחשב עם אחיהם ועם חבריהם on line , לכן הם מעוניינים לרכוש מחשב גיימינג חזק שיענה על כל הדרישות שלהם וכך הם יוכלו לשחק באופן רציף וללא תקלות. בבית שיש בו כמה ילדים, הצורך יהיה לרכוש כמה מחשבים מסוג זה להנאתם הגדולה של כל אחד מהם. יש מצבים שבהם אחד ההורים יודע כיצד להתקין את המחשבים האלו עם כל הציוד הנלווה ויש מקרים שבהם טכנאי מחשב מנוסה יגיע לבית המשפחה ויבצע את כל החיבורים הנדרשים.

מגפת הקורונה בעניין מחשבים ביתיים

לפני כמה שנים פרצה מגפת הקורונה ויצרה שינויים בהתנהלות של כל משפחה. הורים רבים נאלצו להישאר בבית ולעבוד מביתם. במקביל לכך גם הילדים לא הלכו לבתי הספר ולגני הילדים ולכן רבים מהם נהנו מזמנים ארוכים של מסכים, כיוון שבימי הסגרים הם כמעט לא יצאו מהבית. זו הסיבה שהיו מחשבים שיצאו מכלל פעולה ולכן לא הייתה ברירה אלא להזמין מחשבים חדשים לילדים כמו לפ טופים, טאבלטים, אייפדים או מחשבים נייחים וזאת על פי הצורך של כל אחד מבני הבית.

התאמה לעבודה

מעבר לכך תוך ימים בודדים נסגרו מקומות העבודה ועובדים רבים נדרשו לעבוד מהמחשב הביתי שלהם. לרובם היו מחשבים בבית אך לא כולם היו בעלי יכולת עבודה עם תוכנות כבדות כמו לדוגמה תוכנות גרפיות. לכן מקומות עבודה רבים הזמינו מחשבים שיש בהם את היכולות הנדרשות ושלחו אותם להתקנה בביתם של העובדים, כדי שהחברות יוכלו להמשיך לפעול ולהעניק שירות ללקוחות שלהם.

כך לאט לאט נוצרה גם האפשרות של חיבור לתוכנת זום והעובדים ניהלו ישיבות חשובות מביתם כדי לקדם תהליכים עסקיים למרות מגפת הקורונה. בתום התקופה הקשה, מקומות עבודה רבים הבינו שאפשר לעבוד גם מהבית ולכן הם עברו לעבודה היברידית, שבה חלק מהימים עובדים מהבית וחלק מהימים עובדים במשרד.  

חיבור אינטרנטי

מהפכת הסיבים האופטיים מתרחשת בכל רחבי הארץ ולכן כל מי שגר בבניין מגורים אשר חובר למערך זה, ממהר להתחבר לאופציה זו, כיוון שהוא ייהנה מאינטרנט מהיר וברמת איכות גבוהה.